Tesis B

 

Tesis B Sitotoksik Steril Liyofilize / Likid Flakon Üretim Bölümü:

 

Dünyada sayılı adet bulunan ileri teknoloji ile donatılmış iş sağlığı ve güveliği prensiplerini tam olarak karşılayan izolatör sistemine sahip ilaç üretim ve dolum makinelerine sahip bir alandır.

 

Yüksek teknolojiye sahip izolatör sistemli flakon dolum hattında 1ml den 100ml ye kadar onkolojik likit ve liyofilize ürünlerin dolum ve kapama işlemleri yapılmaktadır. Aynı teknolojiye sahip şırınga hattında ise 0,2ml`den 1 ml`ye kadar Onkolojik likit ürünlerin dolumu yapılabilmektedir. İmalat ve dolum işlemleri sırasında çalışan ve ürün güvenliğini üst seviyede tutmak için tasarlanmış olan makinelerde, dolum işlemleri sırasında sürekli canlı ve cansız partikül kontrolleri yapılmakta ve kayıt altına alınmaktadır. Her bir dolan ürünün ağırlığını ölçen ve kayıt altına alan makinelerde dolum sonrası ürün ile temas eden tüm parçaları otomatik olarak yıkama ve steril etme özelliği bulunmaktadır. Aynı şekilde dolum işlemlerinin yapılabilmesi için makine üzerinde hidrojen peroksit ile steril etme modu bulunmaktadır ve bu şekilde tüm dolum işlemleri A class şartlarda yapılmaktadır.

 

Tüm makine ve alan dizaynları GMP gerekliliklerini en üst seviyede karşılamakta olup, alan kritik parametreleri sürekli takip edilmektedir.

 

Liyofilize ürünleri optik kontrol yapabilen ve Türkiye`de tek olan otomatik optik kontrol makinesine sahip olan ambalaj alanımızda yine yüksek teknolojiye sahip makinelerle etiketleme işlemleri yapılmaktadır.

 

Tesis B Sitotoksik Solid Üretim :

 

Sitotoksik Katı Üretim Tesisi, hasta ve çalışan sağlığının gözetildiği en üst seviye teknolojilere yuva olmuş bir üretim tesisidir. Bu teknolojiler, sitotoksik tablet ve kapsül formlarının üretimini, yüksek hız ve hassaslıkla destekleyen Avrupa / Amerika menşeili izolatörlü sistemlerdir. Sitotoksik Katı Üretim Tesisi, materyal ve personel akışıyla, yapı projesiyle ve ürünler arası çapraz kontaminasyonun engellenmesi konusunda en son ve güncel normlara uygun olarak tasarlanmıştır. En yüksek seviyelerdeki sitotoksik preparatlar dahi kişisel koruyucu ekipmanlar kullanmaksızın bu tesiste güvenle üretilebilir. Beşeri ilaç üretimi çerçevesinde gelişmeye ve geliştirmeye açık olan Onko & Koçsel bu tesisi ile Türkiye`de bir ilke daha imza atmıştır.