CPhI Frankfurt'taydıkOnko, dünya çapındaki varlığını genişletmek için CPhI Frankfurt 2017'de en iyi ilaç firmaları ile bir araya geldi. Dünyanın önemli ilaç endüstrisi fuarlarından olan ve Almanya’nın Frankfurt kentinde düzenlenen “CPhI Worldwide”, 153 ülkeden 2 bin 500’den fazla katılımcı yer aldı. Türkiyeyi temsil eden 27 firmadan biri de ONKO oldu.

Onko Koçsel İlaçları'nın gelişmekte olan ilaçlar pazarlarında da ilk faaliyetlerine başladığını belirten Alkanat, şunları söyledi: "Malezya ve Pakistan'ın en önemli ilaç dağıtım şirketleriyle yüksek bütçeli anlaşmalar imzaladık. Bu sayede diğer Güney Asya ve Afrika ülkelerine ulaşmayı hedefliyoruz. Bunun yanı sıra Körfez ülkeleri ve Orta-Güney Amerika'da lokal ithalatçı firmalarla işbirliği görüşmelerimizi tamamlamak üzereyiz. Onko Koçsel İlaçları olarak global açılımımız ve projelerimizle sektörel bilgi ve deneyimimizi dünya pazarlarına taşıyacak, ülkemize önemli bir ekonomik kazanım sağlayacağız. Bu alanda cari açığın kapanmasına da katkımız olacak. Global pazarlarda yüksek kaliteli üretim standartlarıyla üretilen kanser ilaçlarına erişimi kolaylaştıracağız. Böylece daha fazla kanser hastasının yaşam kalitelerine, hatta yaşam sürelerine katkı yapmaya devam edeceğiz."

Onko Koçsel İlaçları'nın Avrupa Birliği'ne ilk giriş noktası Bulgaristan'dır. Avrupa standartlarında yaptığımız üretimi giderek geliştiriyoruz.

Deniz Alkanat Fabrika Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi

Alkanat şunları kaydetti: "Sofya ofisimizi geçen yıl açtık. Eş zamanlı olarak Avrupa Birliği İyi Üretim Uygulamaları Sertifikası (EU GMP Certificate) başvurumuzu yaptık ve üretim tesislerimizi Avrupa Birliği'ne bağlı ilaç ajanslarının denetimine açtık. 2017'de sahip olduğumuz EU GMP Sertikası ile dünyanın 70'den fazla ülkesine ihracat yapabilme şansını yakaladık. Hedefimiz, 2017'nin ilk yarısında ilk ihracatlarımızla başladığımız bu yolda hızlı yürümek. 2020 yılına kadar Türkiye'nin ilaç sektöründe en fazla ihracat yapan firması olmayı hedefliyoruz."


Bizden haber almak ister misiniz?

E-bültenimize kayıt olarak, Onko İlaçları ve onkoloji alanındaki gelişmeler ile
ilgili haberleri alabilirsiniz.