Pakistan Sağlık Bakanı ZiyaretiPakistan Punjab Eyaleti Sağlık Bakanı Khawaja Imran Nazeer ve üst düzey yetkililer, 2017 yılında AR-GE merkezi dahil üretim tesislerinin tüm hatlarıyla Avrupa GMP’si alan Onko İlaç‘ı ziyaret ederek ilaç endüstrisinde çeşitli işbirlikleri geliştirmeye yönelik temaslarda bulundu. Onko İlaç‘ın halihazırda faaliyet gösterdiği global pazarlar arasında Pakistan da yer alıyor.

Pakistan Punjab Eyaleti Sağlık Bakanı Khawaja Imran Nazeer, bakanlık üst düzey yetkilileri, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) Başkanı Dr. Hakkı Gürsöz , İlaç ve Eczacılık Başkan Yardımcısı Dr. Ali Alkan ve bakanlık üst düzey yetkilileri, ilaç endüstrisinde üretim tesislerinin tüm hatlarıyla Türkiye’nin Avrupa Birliği GMP sertifikasına sahip tek firması Onko İlaç‘ı ziyaret ederek fabrika hakkında bilgi aldılar. Ziyarette Sağlık Bakanı Nazeer ve yetkililere Onko İlaç Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Koç eşlik ederek ileri teknolojik üretim hakkında bilgi verdi.

Onko İlaç ziyaretinde Türkiye ve Pakistan heyetleri, iki ülke arasındaki samimi ilişkilerin güçlendirilmesinin yanı sıra stratejik bir üretim olan ilaç endüstrisinde işbirlikleri geliştirmeye yönelik görüşmeler gerçekleştirildi. 2018 yılında global pazarları hedeflediklerini ifade eden İrfan Koç, halihazırda Avrupa ülkeleri, Afrika ülkeleri, Kanada, Malezya ve Pakistan pazarlarına giriş yaptıklarını belirtti. İrfan Koç, çeşitli ülkelerle görüşmeler gerçekleştirdiklerini ve işbirlikleri oluşturmak için çalışmalar yürüttüklerini kaydetti.

Onko İlaç - Onko İlaç, 1987 yılında kan ürünlerini Türkiye'ye ilk kez getirerek Türkiye ilaç sektöründeki yerini aldı. 1995 yılında ise Koçsel İlaç, kardeş şirket olarak gruba katıldı. Kuruluşundan bugüne yüzde 100 Türk sermayeli bir kuruluş olarak faaliyet gösteren Onko İlaç, şirketin kurucusu ve yönetim kurulu başkanı İrfan Koç'un 35 yılı aşkın sektör deneyimiyle Türk tıbbına önemli hizmetlerde bulunmakta, sektörün ihtiyaçları doğrultusunda yenilikçi çözümleriyle birçok ilki hayata geçirmektedir. Hizmette ilklere ve kalıcı eserlere imza atan Onko İlaç, 2015 yılında büyük bir atılım gerçekleştirerek Türkiye'de bir ilk ve tek olan yüksek aktiviteli ürünler için ileri teknolojiye sahip farmasötik üretim tesisinin açılışını gerçekleştirmiştir. Tesis, Türkiye'de kısıtlı olarak üretilen ya da hiç üretilmeyen, hayati önemi olan hastalıkların tedavisinde kullanılan ilaçların Türkiye'de üretilmesine olanak sağlamaktadır. En ileri teknolojiyle üstün kalite koşullarında üretim gerçekleştiren tesis, Türkiye'nin dışa olan bağımlılığını azaltmanın yanı sıra, onkolojik olarak sahip olduğu yüksek kapasite sayesinde Türkiye'nin bu alanda tüm ihtiyacını karşılayabilecek gücü elinde bulunmaktadır. Tesislerin yapıtaşı olan AR-GE faaliyetleri, Türkiye'de sınırlı sayıda üretilen ya da hiç üretimi yapılmayan, yüksek etkinlikteki farmasötik dozaj formları ve ilaç etkin maddelerini geliştirme ve üretim faaliyetlerini yürütmektedir.

 

İlgili Haberler:

http://finans.gazetevatan.com/raporlar-analizler/basin-bulteni-pakistan-punjab-eyaleti-saglik-bakani-nazeer-onko-ilaci-ziyaret-etti/1031587/

http://www.gazetegebze.com.tr/ekonomi/pakistanli-bakan-onko-kocseli-gezdi-h16458.html

https://www.haber41.com.tr/gebze/pakistan-saglik-bakani-gosbdaydi-h8435.html

http://www.gosb.com.tr/haberler/pakistan-saglik-bakaninin-onko-kocsel-ve-gosb-camii-ziyareti-

http://m.borsagundem.com/anlik-borsa-haberleri/20180201131524

http://www.kobipostasi.net/2018/02/02/pakistan-punjab-eyaleti-saglik-bakani-nazeer-onko-ilaci-ziyaret-etti/


Bizden haber almak ister misiniz?

E-bültenimize kayıt olarak, Onko İlaçları ve onkoloji alanındaki gelişmeler ile
ilgili haberleri alabilirsiniz.