ONKO Receives EU GMPAvrupa Birliği'ne "İyi Üretim Uygulamaları Sertifikası" için başvuran Onko Koçsel İlaçları, üretim tesislerini faaliyete geçirmesinden sadece 1.5 yıl sonra European GMP Sertifikasını aldı.

Yurtdışı pazarlarına açılma stratejisi yolunda büyük bir başarı daha kazanan Onko Koçsel, EU GMP Sertifikasıyla yurtdışı pazarlarda kendi üretimi olan ilaçların satış ve pazarlamasını gerçekleştirebilecek.

İlaç sanayinde Türkiye'de onkoloji alanında ilk GMP lisansı ile üretim yapan Ar-Ge merkezi ile faaliyet gösteren Onko Koçsel İlaçları, yüksek kaliteli üretim standardıyla global pazarlara açılma hedefi doğrultusunda önemli bir başarı daha kaydetti. Avrupa Birliği ve dünya pazarlarına adım atmak için önemli bir sertifika olan European GMP Sertifikası'nı (İyi Uygulamalar Sertifikası) her iki tesisinin tamamı bazında alan Onko Koçsel İlaçları, dünya üzerinde 70'den fazla ülkeye ihracat yapabilme imkanına sahip oldu.

"İlk hedefimiz dünya ilaç pazarının lideri ABD oldu. Bu Onko Koçsel için doğal bir başlangıç noktası. Çünkü üretim tesislerimiz, temel atma aşamasından itibaren FDA süreç ve beklentilerine göre dizayn edildi. Bu doğrultuda ABD ofisimizi açtık ve ilaçlarımızın ABD pazarına yönelik pazar erişim projeleriyle FDA onay süreçlerini başlattık."

Deniz Alkanat Onko Koçsel İlaçları Fabrika Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi

Would you like to hear from us?

Subscribe to our e- bulletin to receive news regarding recent developments
about oncology and Onko.